O książce CA

(Fragmenty wstępu)

Po co i dla kogo jest ten codziennik?

Ten Codziennik to dla każdego uczącego się angielskiego bardzo skuteczna pomoc w nauce tego języka.

Przyda się i tym, którzy dopiero zaczynają i tym, którzy chcą swój angielski szlifować i udoskonalać na każdym wyższym poziomie.

Czasami najprostsze rzeczy są najskuteczniejsze.

Nauczamy języków od wielu lat i doskonale wiemy JAK można się go skutecznie uczyć i DLACZEGO wielu ludzi uczy się go nieskutecznie.

Jednym z najważniejszych, najczęstszych, najpopularniejszych problemów i „przeszkód”, jakie pojawiają się na drodze znacznej większości uczących się języka obcego jest brak systematyczności w nauce.

Dlaczego? Istnieje cały długi katalog wymówek, prezentowanych nauczycielom i/lub po prostu sobie… Chyba najczęstszą wymówką jest „zrobię to jutro”. To właściwie nawet nie wymówka, tylko zwykłe, ludzkie odwlekanie…

Oczywiście istnieją różne gadżety elektroniczne – np. można próbować dyscyplinować się za pomocą różnych programów, plików, aplikacji. Jednak takie elektroniczne dokumenty po jakimś czasie się na ogół po prostu „zapomina” otwierać i regularnie uzupełniać.

Tu dostajecie do ręki coś, co będzie jak „wyrzut sumienia” leżało gdzieś pod ręką i „aż się prosiło” o kolejny wpis, choćby tylko krótki.

Jak się posługiwać codziennikiem?

Możecie zacząć posługiwać się tym Codziennikiem w każdej chwili, niekoniecznie 1 stycznia czy 1 września. DOWOLNEGO dnia. Najlepiej od razu DZIŚ.

Codziennik składa się z dwóch głównych części. Pierwsza część to kalendarz na każdy dzień (dowolnego) roku.

Każdego dnia dowiesz się lub przeczytasz tu coś ciekawego, każdego dnia będziesz mieć styczność z angielskim już w ramach tego Codziennika.

Zebrałyśmy setki różnych rzeczy, które można z grubsza podzielić na „kategorie”, które są oznaczone na kolorowo:

  • CYTAT – mądre słowa mądrych ludzi
  • IDIOM – specyficzne połączenie słów
  • HUMOR – uśmiechnij się!
  • CZY WIESZ, ŻE… – różne ciekawostki
  • RADA – korzystaj z dobrych rad!
  • PRZYSŁOWIE – one niosą mądrości życiowe przez wieki

W idealnym przypadku powinniście mieć codziennie jakiś kontakt z angielskim. Im więcej, im systematyczniej – tym szybsze i lepsze będą Wasze postępy w poznawaniu języka.

Druga część Codziennika to Twoje własne plany i Twoja własna statystyka sukcesu.

Codziennik nie jest kompendium wiedzy na temat języka angielskiego, ma służyć jako inspiracja do Waszej własnej pracy nad poznaniem tego języka.

Dużo pracy? Tak, ale kto powiedział, że nauka języka obcego przychodzi bez wysiłku?

Codzienna statystyka pokaże Wam bezlitośnie, ile czasu konkretnie się uczycie. Często uczniowie podają np., że „uczą się już 5 lat”. 5 lat raz w tygodniu? 5 lat codziennie?

Korzystajcie z pomocy Codziennika systematycznie, najlepiej codziennie. Nawet jeśli to nie będzie za każdym razem wiele – po kilku miesiącach sami będziecie zdumieni, jakie postępy robicie!

Życzymy Wam wytrwałości i sukcesów w nauce!

Beata Williamson

www.beata-williamson.blogspot.com

Agnieszka Drummer

%d blogerów lubi to: