Recenzje i opinie NKBN

Lawinowo rośnie intensywność kontaktów polsko-niemieckich. Kontaktów handlowych, kooperacyjnych, również prywatnych, towarzyskich. Potrzeba zatem wspólnego języka i nie jest nim niestety język polski, lecz język niemiecki. Podręczników do nauki niemieckiego ukazało się w Polsce co niemiara. Ten oto jednak poradnik wyróżnia się praktyczną użytecznością, bo w pełni odpowiada na zapotrzebowanie czytelnika, który pragnie utrzymywać i rozwijać kontakty z niemieckimi partnerami. Autorzy wyposażają go w arsenał wielu setek użytecznych sforułowań, dzięki którym można z powodzeniem prowadzić korespondencję na wszelkie tematy biznesowe. To poradnik na miarę XXI w.: szczególny nacisk położono na komunikację internetową. Czytelnik zostaje tu zasypany ogromem instrukcji, zaleceń i wskazówek dotyczących komunikacji emailowej, facebooka etc. Wszystkie te instrukcje wyłożono nad wyraz przystępnie.

Potraktowanie tej książki jako vademecum uczyni z czytelnika uznanego w swym gronie specjalistę w nowoczesnej korespondencji z Niemcami.

Małgorzata Grabowska

Wieloletni kierownik Zespołu Języka Niemieckiego w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, kierownik studiów podyplomowych Wirtschaftsdeutsch w Centrum Kształcenia Podyplomowego ALK, lektor angielskiego i niemieckiego.

Kor niemiecka obie


rec1

rec2


%d blogerów lubi to: