O książce NKBN

Dla kogo jest ta książka?

Ten poradnik jest dla Ciebie, jeśli:

  • pracujesz w polskiej lub niemieckiej firmie utrzymującej kontakty pisemne (listowne/mailowe) z Niemcami (lub innymi krajami niemieckojęzycznymi)
  • chcesz pracować w takiej firmie (j.w.)
  • pracujesz w Niemczech i masz do czynienia z korespondencją biznesową
  • chcesz pracować w takiej firmie (j.w.)
  • prowadzisz lub chcesz prowadzić interesy z Niemcami (zapytania, zamówienia, oferty, sprzedaż, dostawy itp.)
  • jeśli chcesz wygrać w konkurencji z koleżanką w biurze 😉
  • interesujesz się całym spektrum nowoczesnej komunikacji biznesowej (a więc także np. facebookiem czy LinkedIn)
  • jesteś lektorem/lektorką niemieckiego mającą dorosłych uczniów (zwłaszcza Wirtschaftsdeutsch)
  • jesteś na poziomie niemieckiego przynajmniej B1 (lub wyższym) (ostatecznie A2 plus silna ambicja ;))

Fragmenty wstępu:

Komunikacja, a zwłaszcza korespondencja w świecie biznesu zmieniła się w ostatnich latach diametralnie. Jeszcze niedawno pisało się głównie listy i wysyłało je pocztą. Oczywiście ta forma kontaktu jeszcze nie całkiem „wymarła”, ale coraz bardziej zastępują ją inne typy komunikacji, zwłaszcza maile.

Wysyłamy sobie nawet „biznesowe” SMSy, choć waga tej formy kontaktu już też maleje – coraz więcej ludzi, zwłaszcza w tzw. biznesie, posługuje się smartfonami i nie ogranicza się do SMSów, tylko również tą drogą odpowiada na maile itd.

Lecz nie tylko maile są nowoczesne i aktualne. Wszechobecne stają się platformy internetowe, na których czele stoi w tej chwili niewątpliwie facebook (ale istnieją i podobne, np. google+). Ważny stał się także twitter. Bardzo popularne są także globalne sieci kontaktów typu LinkedIn.

I właśnie o tym tu piszemy. O NOWOCZESNEJ korespondencji w niemieckim świecie biznesu.

Podajemy tu bardzo bogaty zbiór praktycznych przykładów, jak DZIŚ pisze się różne listy, maile, wiadomości na facebooku itd.

Powszechnie panuje opinia, że z Niemcami „można się dogadać po angielsku”. Często faktycznie można. Ale ta możliwość jest nagminnie przeceniana, bo firma niemiecka, mając do wyboru zagranicznego partnera biznesowego operującego niemieckim lub operującego tylko angielskim z reguły wybierze jednak tego, z którym porozumienie możliwe jest po niemiecku.

Kor niemiecka obie

%d blogerów lubi to: