O książce NKBA

(Fragmenty wstępu)

Komunikacja, a zwłaszcza korespondencja w świecie biznesu zmieniła się w ostatnich latach diametralnie. Jeszcze niedawno pisało się głównie listy i wysyłało je pocztą. Oczywiście ta forma kontaktu jeszcze nie całkiem „wymarła”, ale coraz bardziej zastępują ją inne typy komunikacji, zwłaszcza maile.

Wysyłamy sobie nawet „biznesowe” SMSy, choć waga tej formy kontaktu już też maleje – coraz więcej ludzi, zwłaszcza w tzw. biznesie, posługuje się smartfonami i nie ogranicza się do SMSów, tylko również tą drogą odpowiada na maile itd.

Lecz nie tylko maile są nowoczesne i aktualne. Wszechobecne stają się platformy internetowe, na których czele stoi w tej chwili niewątpliwie facebook (ale istnieją i podobne, np. google+). Ważny stał się także twitter. Bardzo popularne są także globalne sieci kontaktów typu LinkedIn.

I właśnie o tym tu piszemy. O NOWOCZESNEJ korespondencji w angielskim i międzynarodowym świecie biznesu.

Powszechnie panuje opinia, że z ludźmi na całym świedcie  „można się dogadać po angielsku”. Zwykle to prawda, jako że angielski jest lingua franca biznesu i nie tylko. Czyli umiejętność pisania korespondencji w języku angielskim jest niezbędna jeśli pracujemy w firmie która ma międzynarodowe kontakty. Coraz więcej polskich firm takie kontakty posiada, więc pracownik umiejący komunikować się pisemnie jest niezbędny.

Podajemy tu bardzo bogaty zbiór praktycznych przykładów, jak DZIŚ pisze się różne listy, maile, wiadomości na facebooku itd.

Ponieważ adresujemy ten poradnik do osób, które znają język angielski na poziomie wyższym niż początkującym zrezygnowaliśmy z tłumaczeń kompletnych przykładów listów i maili.

Kor angielska obie

%d blogerów lubi to: