Ja o sobie

AD2Urodziłam się w Warszawie w 1967 roku. W 1986 roku zdałam maturę i na studia wyjechałam do Niemiec. Z wykształcenia jestem tłumaczką przysięgłą. Po ukończeniu studiów postanowiłam zostać w Niemczech na stałe. Podoba mi się ten kraj, ten język…
Jeszcze w czasie studiów zaczęłam pracować, więc w sumie moje całe życie zawodowe związane jest z Niemcami i z językiem niemieckim. W międzyczasie przez 3 lata (2007-2010) mieszkałam także w Londynie.

Czuję się w Niemczech naprawdę świetnie (i to wszędzie, mieszkałam kolejno w Berlinie, Bayreuth, Erlangen, Fürth, Berlinie, Lipsku, a od 2010 r. w Monachium), co nie zmienia faktu, że całą duszą jestem warszawianką i staram się w Warszawie bywać jak najczęściej. Ostatnio, od 2016 r., udaje mi się to zdecydowanie częściej, niż w ciągu minionych prawie 30 lat.
Mam też wspaniałą córkę, wychowywaną oczywiście dwujęzycznie (jej ojcem jest Niemiec nie znający polskiego), która już studiuje. Dzięki naszemu długiemu pobytowi w Anglii córka mówi również doskonale po angielsku, a jednym z jej hobby jest od kilku lat jęz. francuski. Sama zaczęła już uczyć języków obcych i jest współautorką mojej najnowszej książki. Niedaleko pada jabłko od jabłoni ;).

DSC_1047aaUczę niemieckiego od 1993 roku. Uczyłam w różnych szkołach językowych w Niemczech, miałam także zawsze dużo zajęć indywidualnych. Prowadziłam też własne szkoły językowe w Berlinie i w Lipsku. Od wielu lat przeszłam całkowicie na nauczanie online, bo to dla obu stron (ucznia oraz nauczyciela) znacznie wygodniejsze wyjście.

KOCHAM to, co robię.

Mimo, że z wykształcenia jestem tłumaczką, sądzę, że akurat tłumaczką nie jestem dobrą, bo od ukończenia studiów nie zajmowałam się tłumaczeniami i po prostu nie mam w tej dziedzinie dużego doświadczenia. Natomiast moją mocną stroną jest nauczanie niemieckiego w prosty, zrozumiały sposób. Doskonale rozumiem nie tylko sam język niemiecki – jak jest zbudowany „co, jak i dlaczego”, ale rozumiem także trudności Polaków na drodze do jego opanowania. Potrafię je przezwyciężyć i udowadnianie „trudnym przypadkom” (jak czasami uczniowie się sami określają), że niemieckiego można się nauczyć, a nawet można go polubić, daje mi wielką satysfakcję zawodową. Opinie kilku moich uczniów można przeczytać TU (klik!).

W 2015 r. ukończyłam drugi kierunek studiów i jestem także magistrem pedagogiki o specjalności „Edukacja medialna i technologie informacyjne”. W niedalekiej przyszłości chciałabym napisać doktorat.

Oprócz nauczania niemieckiego piszę także podręczniki.
Dotyczczas nakładem wydawnictwa Poltext ukazały się:

 • Niemiecki dla Ciebie
 • Pokochaj niemiecki!
 • Codziennik niemiecki
 • Codziennik angielski
 • Nowoczesna korespondencja biznesowa po niemiecku
 • Nowoczesna korespondencja biznesowa po angielsku
 • 144 najczęściej używane niemieckie czasowniki
 • 144 najczęściej używane angielskie czasowniki
 • Niemiecki. Na cudzych błędach nauczysz się najlepiej!
 • Niemiecki naprawdę dla Ciebie
 • Tydzień w Monachium
 • Tydzień w Londynie
 • Zobacz-Zrozum-Zapamiętaj. Niemiecki dla leniwych.

Kolejne ciekawe pozycje są już w fazie przygotowań i/lub planowania. Okazuje się, że mam więcej pomysłów na książki niż czasu na pisanie. Dlatego coraz częściej pojawiają się książki pisane wspólnie z innymi lektorami języków obcych.

Od 2016 wysyłam zainteresowanym czytelnikom mniej lub bardziej regularnie mój autorski newsletter, czyli darmowe materiały do nauki niemieckiego. Na otrzymywanie newslettera można się zapisać TU (klik!).

DSC_1023aOpracowałam też oryginalną autorską METODĘ nauki niemieckiego w wyjątkowo efektywny sposóbMetodę Agnieszki Drummer. Ten kurs oferuję na stronie www.metodaAD.pl. To jak dotychczas moje największe osiągnięcie zawodowe.

Na facebooku założyłam i prowadzę stronę JĘZYK NIEMIECKI, największe w Polsce „skupisko” fanów tego języka. Jest ich tam już prawie ĆWIERĆ MILIONA.

Wspólnie z fantastyczną partnerką-germanistką, Panią Prof. Małgorzatą Grabowską, prowadzę też ISJAD, „Internetową Szkołę Językową Agnieszka Drummer – Małgorzata Grabowska”, szkołę jak sama nazwa wskazuje całkowicie internetową. Oferujemy lekcje różnego rodzaju, w tym również darmowe; uczymy głównie niemieckiego i angielskiego.

Nasz najnowszy projekt to portal internetowy www.ISJADplus.pl, będący ogromnym zbiorem świetnych ćwiczeń do języków obcych dla wszystkich.

Reklamy