Ja o sobie

AD2Urodziłam się w Warszawie pod koniec 1967 roku. W 1986 roku zdałam maturę i na studia wyjechałam do Niemiec. Z wykształcenia jestem tłumaczką przysięgłą. Po ukończeniu studiów postanowiłam zostać w Niemczech na stałe. Kocham ten kraj, ten język…
Jeszcze w czasie studiów zaczęłam pracować, więc w sumie moje całe życie zawodowe związane jest z Niemcami i z językiem niemieckim. W międzyczasie przez 3 lata (2007-2010) mieszkałam także w Londynie.

Czułam się w Niemczech naprawdę świetnie (i to wszędzie, mieszkałam kolejno w Berlinie, Bayreuth, Erlangen, Fürth, Berlinie, Lipsku, Monachium i w Gröbenzell), co nie zmienia faktu, że całą duszą jestem warszawianką i starałam się w Warszawie bywać jak najczęściej. Ostatecznie niedawno wróciłam na stałe do Warszawy, w której w ciągu minionych prawie 30 lat byłam tylko gościem.
Mam wspaniałą córkę, wychowywaną oczywiście dwujęzycznie (jej ojcem jest Niemiec nie znający polskiego), która kończy studia w Niemczech. Dzięki naszemu długiemu pobytowi w Anglii córka mówi również doskonale po angielsku, a jednym z jej hobby jest od kilku lat jęz. francuski. Sama zaczęła już uczyć języków obcych i jest współautorką jednej z moich książek. Niedaleko pada jabłko od jabłoni ;). Jej blog można poczytać tu: https://www.buchundwort.de/

DSC_1047aaUczę niemieckiego od 1993 roku. Uczyłam w różnych szkołach językowych w Niemczech, miałam także zawsze dużo zajęć indywidualnych. Prowadziłam też własne szkoły językowe w Berlinie i w Lipsku. Od wielu lat przeszłam całkowicie na nauczanie online, bo to dla obu stron (ucznia oraz nauczyciela) znacznie wygodniejsze wyjście.

KOCHAM to, co robię.

Mimo, że z wykształcenia jestem tłumaczką, sądzę, że akurat tłumaczką nie jestem dobrą, bo od ukończenia studiów nie zajmowałam się tłumaczeniami i po prostu nie mam w tej dziedzinie dużego doświadczenia. Natomiast moją zdecydowanie najmocniejszą stroną jest nauczanie niemieckiego w prosty, zrozumiały sposób. Doskonale rozumiem nie tylko sam język niemiecki – jak jest zbudowany „co, jak i dlaczego”, ale rozumiem także trudności Polaków na drodze do jego opanowania. Potrafię je przezwyciężyć i udowadnianie „trudnym przypadkom” (jak czasami uczniowie się sami określają), że niemieckiego można się nauczyć, a nawet można go polubić, daje mi wielką satysfakcję zawodową. Opinie kilku moich uczniów można przeczytać TU (klik!).

W 2015 r. ukończyłam drugi kierunek studiów i jestem także magistrem pedagogiki o specjalności „Edukacja medialna i technologie informacyjne”. Na ten temat zaczęłam też pisać pracę doktorską.

Nakładem wydawnictwa Poltext ukazało się już kilkanaście podręczników mojego autorstwa lub współautorstwa. Kolejne ciekawe pozycje są już w fazie przygotowań i/lub planowania. Okazuje się, że mam więcej pomysłów na książki niż czasu na pisanie. Dlatego coraz częściej pojawiają się książki pisane wspólnie z innymi lektorami.

DSC_1023a

Od 2016 wysyłam zainteresowanym czytelnikom mniej lub bardziej regularnie mój autorski newsletter, czyli darmowe materiały do nauki niemieckiego. Na otrzymywanie newslettera można się zapisać TU (klik!).

Opracowałam też oryginalną autorską METODĘ nauki niemieckiego w wyjątkowo efektywny sposóbMetodę Agnieszki Drummer. Ten kurs oferuję tu: www.metodaAD.pl. To jak dotychczas moje największe osiągnięcie zawodowe.

Na facebooku założyłam i prowadzę stronę JĘZYK NIEMIECKI, największą w Polsce grupę fanów tego języka. Jest ich tam ponad już  ĆWIERĆ MILIONA.

%d blogerów lubi to: